Neohodnoceno

UTĚRKA LNĚNÁ BACH-MODRÁ 50x70

Utěrka plátnová, rozměr 50×70 cm, 100%len. Lněné utěrky jsou obecně velmi dobře savé, díky tvaru a délce lněného vlákna jsou ideální na utírání nádobí, resp. skla.
Skladem (20 ks)
Kód: 01060-MODRA
64,40 Kč 53,20 Kč bez DPH
Kategorie: Klasické
Barva: Bílá, Modrá
Materiál: Len
Rozměr: 50x70cm
Typ zboží: Hladké
Specifikace: Český výrobek
Výrobce: Česká rodinná tkalcovna FROLEN
Utěrka na nádobí nejvyšší kvality, která je vzhledem k nepřekonatelným vlastnostem lnu hlavním exportním artiklem pro západní Evropu, Skandinávii a USA. Tuto utěrku znáte z dob před přelomem tisíciletí, kdy se ještě hledělo na vysokou užitkovou vlastnost výrobku. Lněné utěrky jsou obecně velmi dobře savé, díky tvaru a délce lněného vlákna jsou ideální na utírání nádobí, resp. skla, protože nepouští vlákna. Lněné utěrky mají vysokou pevnost, vždyť tento materiál se používá i pro výrobu lan. Díky přirozeně antibakteriálním vlastnostem potlačuje množení bakterii, což se projevuje zejména za vlhka potlačením nepříjemného zápachu. Pro své náramné vlastnosti jsme ze lnu připravili celou řadu výrobků (lněné ručníky, lněné osušky, žínky apod.) Vše naleznete v sekci NATURE výrobky.

Obecně je pěstování lnu, resp. výroba lněného vlákna, jakožto jednoho z nejstarších přírodních vláken, velmi šetrné k životnímu prostředí. Spotřeba hnojiv a pesticidů je při ošetřování plodiny 5-6x menší nežli např. u bavlny. Zpracování rostliny lnu se prakticky obejde bez přidaných chemických prostředků. Produkty vyrobené ze lnu jsou velmi dobře recyklovatelné a biologicky odbouratelné.

dez: BACH
rozměr: 50x70 cm
materiál: 100% len
gramáž: 215g/m2
Doporučená teplota praní: 60°- 95°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: