Abychom Vám zpříjemnili nakupování na našem e-shopu, provedli jsme několik úprav včetně migrace vašich uživatelských účtů. Tedy při prvním přihlášení musíte prosím požádat o nové heslo: ZDE

Péče o naše výrobky

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O NAŠE VÝROBKY?

U všech výrobků dbejte především pokynů uvedených na všitých etiketách. Před prvním použitím doporučujeme výrobky z hygienických důvodů vyprat dle pokynů na všitých etiketách, s použitím odpovídajícího pracího prostředku tak, aby došlo k řádnému odeprání zbytkových barev a nečistot (jemného textilního prachu) z výroby. Bílé zboží perte odděleně od barevného, tmavé odstíny pak samostatně. V případě, že perete froté zboží společně se zbožím s našitým suchým zipem či zipovým uzávěrem, dbejte, aby tyto uzávěry byly vždy pečlivě UZAVŘENY! Na následujícím obrázku najdete vysvětlení jednotlivých symbolů, které se na etiketách mohou objevit:

 

 

 

POVLEČENÍ

Díky aplikovaným úpravám a kvalitním barvám je naše povlečení měkké a pestré. Aby mu tyto vlastnosti vydržely co nejdéle, doporučujeme pečlivě dbát pokynů uvedených na všitých etiketách, především produkt nebělit a nepoužívat jiné chemické čištění. V bubnu sušičky a při žehlení může rovněž dojít k poškození látky – není-li uvedeno jinak, doporučujeme sušit v závěsu a žehlit při střední teplotě (150st.C). Používejte prášek na jemné a zároveň barevné prádlo, barvy zůstanou zachovány a předejdete možnému poškození materiálu nevhodným pracím prostředkem. Pro prodloužení životnosti perte povlečení naruby se zapnutým zipovým uzávěrem.

VÝROBKY S TISKEM

Podobně jako povlečení i tištěné zboží (utěrky, ubrusy, ubrousek a běhouny) jsou vyrobeny z 100% přírodních materiálů a potištěny originálními desény s využitím velmi kvalitních barev. Aby ideální vlastnosti těchto produktů vydržely co nejdéle, doporučujeme pečlivě dbát pokynů uvedených na všitých etiketách, především produkt nebělit a nepoužívat jiné chemické čištění. Bubnovou sušičku použijte dle symbolů uvedených na všité etiketě. Používejte vhodný prášek na barevné prádlo, barvy zůstanou zachovány a předejdete možnému poškození materiálu nevhodným pracím prostředkem.

HLADKÉ ZBOŽÍ (NIKOLIV FROTÉ)

Hladké produkty (utěrky, pracovní ručníky nebo hladké ručníky, plátna) jsou vyrobeny z 100% přírodních materiálů. K zachování původních vlastností dbejte především pokynů uvedených na všitých etiketách. Používejte odpovídající prací prostředky. Bílé zboží perte odděleně od barevného, tmavé odstíny pak samostatně.

FROTÉ OSUŠKY, RUČNÍKY A ŽUPANY

Jsou vyrobené z přírodních materiálů (bavlna, len nebo bambus) čímž zaručují vysokou kvalitu a dlouhou životnost výrobků. Přitom je údržba opravdu snadná – perte standardním programem při teplotě 40-60°C, pokud není uvedeno jinak. Používejte vhodný prací prostředek a v žádném případě je nebělte ani jinak chemicky nečistěte. Sušit ručníky a osušky můžete v bubnové sušičce (dle symbolu uvedeného na poutku či etiketě), budou pak nadýchanější a jemnější na dotek. Pro udržení savosti doporučujeme nepoužívat aviváž. V případě, že jste prádlo po vyprání zapomněli vyndat z pračky a i po opětovném vyprání je nepříjemně cítit, doporučujeme vyprání v jedlé sodě.

Naše župany se pyšní vysokou kvalitou 100% bavlněného materiálu. Abyste se ze svého županu těšili co nejdéle, dodržujte pečlivě uvedené ošetřovací symboly a používejte vhodný prací prostředek. Sušička dodá Vašemu županu nadýchaný vzhled, bude také příjemnější na dotek. Župany v žádném případě nežehlete, nebělte a chemicky nečistěte.

Tvoření chuchvalců u froté – tvoření chuchvalců je způsobeno uvolněním vláken. Krátké staplové vlákno se odtrhne od dlouhého staplového vlákna a toto se projeví jako malé bavlněné body na Vaší tkanině. Vznik chomáčků může být také vyvolán odíráním, buď mezi různými částmi jednoho textilního produktu nebo mezi vlastním výrobkem a jiným předmětem. Proto se doporučuje naplnit pračku alespoň do poloviny. Když pračka není naplněná úplně, ručníky se více odírají o stěny bubnu pračky, namísto aby na ně ve větší míře působily molekuly vody. Postřižené (různé velur úpravy) tkaniny mají větší tendenci k vytváření chuchvalců než froté smyčkové ručníky. Poté, co je ručník utkán, může stále obsahovat uvolněná vlákna, která se zviditelní během praní a u česané příze ještě v prvních DNECH používání se uvolňují jemné částice. Toto je typické pro výrobu froté tkanin.

Zatrhávání froté smyčky- ostré či špičaté předměty se mohou zachytit ve smyčce a způsobit vytržení smyčky. Abyste mohli dlouho využívat pohodlí Vašich ručníků, je nutné zabránit kontaktu s ostrými, špičatými a řezacími předměty. Nepoužívejte Váš ručník jako hadřík na leštění v koupelně nebo k utírání stěn či klozetu; kontakt se špičatými předměty uvolňuje smyčky. Vytržené smyčky mohou být opatrně odstřiženy. Pokud byste je vytrhávali, mohlo by to vést k tomu, že by byly vytaženy i další smyčky z Vašeho ručníku.

DOPLŇKOVÉ INFORMACE

SRÁŽLIVOST

Důležitou vlastností bavlny je to, že se dá při praní vyvařovat. Nevýhodou je, že se sráží. U prvních praní při teplotě okolo 95° C dochází ke srážení a ztrátě barvy ve větší míře než při teplotách do 60°C. Z tohoto důvodu doporučujeme první praní při nízké teplotě (30°C). U výrobků s vaflovou vazbou je srážlivost vyšší než u ostatních produktů.

TVRDOST

Při praní je důležité používat pracích prostředků v rozumné míře. Příliš mnoho pracího prášku může způsobit, že se prací prostředek zachytí ve tkanině dokonce po řádném máchání. To vede k tomu, že ručník se stává drsným. Vždy používejte prací prášek umírněně a řádně máchejte.

Druh používané vody, ať už z vodovodního řadu, dešťová nebo studniční, většinou nemá vliv na prací proces. Co je velmi důležité, je způsob sušení. Při použití sušičky ručníky jsou hebké a měkké stejně jako v případě sušení venku na šňůře. Pokud ovšem je ručník vystaven prudkému slunečnímu záření či sušen nad topným tělesem (přímotop), vlákna jsou mnohem tvrdší.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení