Lněné a NATUR froté

V současnosti naše nejluxusnější produkty z přírodních přízí vyrábíme v několika kombinacích. Celosvětově jedinečná varianta propojení bambusové a lněné příze dosahuje maximálně efektivního užitného, estetického, savého efektu. Jedna strana ručníku hebká jak vánek a druhá strana příjemně drsná. V kombinovaných vzorech, kdy přechází lněná smyčka do bambusové, ucítíte při otírání příjemné masírování pokožky, které bude tak intenzivní, jak zvolíte rubovou či lícovou stranu ručníku, resp. jaký vzor si vyberete z naší nabídky.
Nemusíte se bát poškrábaných zad – po vyprání len příjemně změkne, ale zachová si masážní efekt.

NATUR PRODUKTY JSOU IDEÁLNÍ PRO KAŽDODENNÍ POUŽITÍ

 

Materiálové kombinace

 • Lněná + bavlněná froté smyčka
 • Lněná + bambusová froté smyčka
 • 100% lněná froté smyčka 

Kontakt

Ing. Vlastimil Duch (Ředitel společnosti)
 +420 603 501 914
 frolen@frolen.cz

 T

100% ČESKÁ VÝROBA

100% lněné froté vyrábíme v naší tkalcovně FROLEN již řadu let a s úspěchem jej dodáváme do skandinávských zemí, které jsou kolébkou saunování. Ostatní materiálové kombinace jsou novinkou v naší výrobě a těší se velké oblibě zákazníků.

Minimální množství a parametry zakázkové výroby exkluzivního froté je nutné konzultovat.

 • (kvalitní příze)
 • vysoké gramáže 580g/m2
 • Dlouhá životnost materiálu
 • Ruční kontrola kvality

LEN — 100% přírodní lněný materiál ve froté smyčce dává výrobku naturální CHLADIVÝ omak, VZDUŠNOST, VYSOKOU SAVOST a přirozeně ANTIBAKTERIÁLNÍ A ANTIALERGENNÍ účinky. Při používání lněného materiálu ve froté oceníte jeho MASÁŽNÍ ÚČINEK, po kterém prokrvíte pokožku, odstraníte odumřelé buňky, povzbudíte lymfatický systém, zmírníte nadměrné ukládání tuku a Vaše kůže bude vypadat mladistvě a zdravě. Po vyprání dosáhnete optimální užitné vlastnosti, aby nebyl výrobek příliš drsný, ale stále příjemně plnil svou funkci. Zejména je vhodný pro sauny, sportovní a léčebná zařízení. Len je tradiční česká ekologická tkanina, která slaví velký návrat a podporuje trend doby v ekologickém chápání okolního světa.

BAMBUS — Bambusové froté uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka mimořádnou hebkostí a měkkostí. Struktura a tvar bambusového vlákna dovoluje nasáknout až 4x více vlhkosti než bavlněné vlákno. Bambusové vlákno má přirozené antibakteriální účinky zabraňující tvorbě plísní, které mohou vznikat následkem nedostatečného schnutí. Povrch příze je brilantně lesklý, hladký a odolný proti otěru, což zajišťuje dlouhou životnost. Bambusové příze (nebo také bambusová viskóza) jsou vyráběné z ekologicky dobře obnovitelného zdroje – bambusových stonků a listů – výroba probíhá obdobně jako u viskózových vláken.

BAVLNA — Skané bavlněné příze jsou vhodným materiálem pro konstrukci nosných osnov a útku. Mají dostatečnou pevnost a vhodné vlastnosti pro hygienické produkty. Použitá bavlna je také v režném stavu. Bavlna je nejčastěji využívaným textilním materiálem. Je jemná, pevná, savá. S přijímající vlhkostí zvyšuje tažnost a vlhkost, což jsou výborné vlastnosti pro tvorbu nosné tkaniny.

 

LOGO, BALENÍ, DOPLŇKY

 • Váš design (logo) lze vytkat do kombinovaného froté vyjma 100% lněné varianty.
 • na 100% lněné froté nabízíme výšivku do bordury nebo logované poutko. Cena výšivky je odvozena od její velikosti a složitosti motivu.
 • Připravíme vkusné balení (krabičky, sáčky, roličky)
 • Do balení lze vložit Váš tematický leták nebo naši krásnou kartička s popisem zboží a věnováním.