Položka menu vynechána kvůlu chybějícímu slugu menu

Váš košík je momentálně prázdný.

KONTAKT

Strárkov 169
54936 Stárkov

+420 491 480 015
+420 734 253 945
frolen@frolen.cz

 

 

O nás

„Jsme tradiční český výrobce hotelového, lázeňského a bytového textilu s dlouholetou historií. Naše rodinná tkalcovna se nachází na periférii náchodského okresu v těsné blízkosti teplicko – adršpašských skal.“

Tkalcovnu založil roku 1910 Josef Wolf a provozoval ji společně s později postavenou přilehlou vilou do roku 1945. Následně byla textilka začleněna do národního podniku Úpolen Úpice, později pak Texlen Trutnov. Od roku 1992 získává tkalcovna status společnost ručením omezeným a pod vedením Ing. Vlastimila Ducha staršího, Františka Brettschneidera staršího a Ing. Miluše Nyserové pokračuje ve své činnosti do roku 2014. V současnosti je společnost Frolen, Linex-export, s.r.o. čistě rodinnou tkalcovnou rodiny Duchů.

Nabízíme zakázkovou výrobu textilního zboží ze lněných, bavlněných, bambusových a jiných přízí v širokém sortimentu bytového, lázeňského a hotelového textilu. Od začátku soukromé sféry pracujeme na tom, abychom byli společností, která si zakládá na poskytované kvalitě, rychle a k tomu přijatelných cenách pro naše zákazníky. Tomu se podřizují veškeré plány a záměry firmy, mezi které patří rozšiřování a doplňování nových výrobků a desénu, přizpůsobování se aktuálním trendům trhu, rozvíjení služeb pro zákazníky a rodinný přístup k zákazníkům. Naše výrobky s úspěchem dodáváme na domácí a zahraniční trhy, přičemž exportní prodej tvoří přibližně 60% obratu naší společnosti. Mezi naše klienty patří jak významné české hotely a lázně, mezinárodní společnosti s hotelovým sortimentem, tak i drobní živnostníci a domácnosti.

V areálu firmy Vám je k dispozici firemní prodejna, kterou můžete navštívit ve všední dny od 7.00 do 13.30.

REKLAMNÍ, LOGOVANÉ A NÁPISOVÉ ZBOŽÍ

Vytkávané reklamní ručníky, osušky, předložky, utěrky i v malých sériích a relativně krátkém čase. Vybírat lze z široké škály předem definovaných barev. Pokud byste přesto nenašli tu, kterou opravdu chcete, můžeme vyvzorovat Vaši vlastní barvu. Zboží nabízíme v bavlněném a bambusovém provedení. Obratem zhotovíme vkusné a originální výtvarné návrhy.

Výšivka na ručníky, osušky, předložky a utěrky. Výšivku zajistíme i od několika kusů, například se jménem.

HOTELOVÝ PROGRAM

Léty zákazníky vyzkoušené froté osušky, ručníky, předložky a žínky. Testováno až na 300 pracích cyklů. Parametry dle požadavku zákazníka. Povlečení a prostěradla mnoha druhů, i s vlastními tisky.
Ubrusovina – různé barvy a gramáže.

UTĚRKY, HLADKÉ RUČNÍKY

Vyrábíme exkluzivní žakárské utěrky jedinečných vlastních desénů pro mezinárodní i český trh. Pro výrobu využíváme bavlněných, bambusových a lněných přízí.

Tradiční listové utěrky s osvědčenou funkčností vhodné pro domácnosti, hotely, lázně a nemocnice.

Tištěné utěrky s vlastními dezény.

Utěrkoviny v metráži pro exportní účely.

VÁNOČNÍ A VELIKONOČNÍ TEXTIL, TEXTILNÍ KALENDÁŘE

Každoročně připravujeme nové vánoční a velikonoční tištěné kolekce ubrusů, ubrousků, běhounů a utěrek.

Nově vyrábíme žakárské vánoční a velikonoční utěrky v bavlněném a bambusovém provedení.

Více jak 13 let připravujeme a tiskneme precizní textilní kalendáře (jedny z nejhezčích v EU).

LEHÁTKOVINA A PODKLADOVÉ TKANINY

Naše lehátkovina je vždy barevně sladěná, pevná a s odolnými kraji.

Vyrábíme pololněné a celolněné podkladové tkaniny (plátna) vhodné na mandly, dekorační účely, ubrusoviny a malířské účely.

EXKLUSIVNÍ VÝROBA - LNĚNÁ SMYČKA

Vyrábíme froté tkaninu s oboustranně lněnou smyčkou nebo s bavlněnou smyčkou na lícové a lněnou smyčkou na rubové straně.

Froté je vhodné pro masážní účely (ručník, osuška, žínka) a vyniká svou savostí. Zejména je vhodné pro sauny, sportovní a léčebná zařízení.

X